کتاب مرجع WorldCat

download pdf Erinnerungen eines Pharmakologen ; Vortrag, gehalten am 10.02.1981 im Medizinhistorischen Institut Mainz, دانلود Erinnerungen eines Pharmakologen ; Vortrag, gehalten am 10.02.1981 im Medizinhistorischen Institut Mainz,Gustav Kuschinsky, کتاب های Gustav Kuschinsky,Mainz [s.n.] 1981, لیست کتاب های Mainz [s.n.] 1981,WorldCat, کتاب های WorldCat

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی دولت مقتدر از اضمحلال نظام جلوگیری می‌کند / شریعتمداری

رئیس ستاد انتخاباتی روحانی تاکید کرد که وجود یک دولت مقتدر می‌تواند از اضمحلال یک نظام جلوگیری کند

دولت مقتدر از اضمحلال نظام جلوگیری می‌کند / شریعتمداری

شریعتمداری: دولت مقتدر از اضمحلال نظام جلوگیری می کند

عبارات مهم : ایران

رئیس ستاد انتخاباتی روحانی تاکید کرد که وجود یک دولت مقتدر می تواند از اضمحلال یک نظام جلوگیری کند

به گزارش ایسنا؛محمد شریعتمداری صبحگاه امروز (سه شنبه) در همایش ستاد فرهنگیان حسن روحانی در هتل ارم پایتخت کشور عزیزمان ایران با یادآوری کارها دولت های متفاوت در کشور اظهار کرد: ما در دوران دفاع مقدس دولت مقتدری داشتیم که یکی از دلایل موفقیت کشورمان در جنگ بود و بعد از دوران جنگ دولت آقای هاشمی خدمات زیادی به این کشور کرد و پایه هایی که بارها به وسیله دشمن بمباران شده است بود بازسازی شد و بعد از ساختن زیربناها دولت در اختیار دولت بعدی قرار گرفت.

دولت مقتدر از اضمحلال نظام جلوگیری می‌کند / شریعتمداری

وی ادامه داد: تجربه نشان داده که رهبری و مدیر جمهور مقتدر در کنار مردم می توانند به کشور کمک کنند و وجود یک دولت مقتدر می تواند از اضمحلال نظام جلوگیری کند.

رییس ستاد انتخابات حسن روحانی تاکید کرد: بعد از دولت سازندگی آقای خاتمی با شعار توسعه سیاسی آمد و با رای بالایی تعجب همگان را برانگیخت. البته آقای ناطق که از مفاخر ماست و امروز از حامیان دولت تدبیر و امید است در آن وقت رقیب آقای خاتمی بودند و آن وقت شرایط دیگری حکم فرما بود ولی تشکیل یک دولت مقتدر به وسیله آقای خاتمی باعث شد که دولتی به وجود بیاید که عالی ترین آمار را نسبت به دولتهای قبل و بعد از خودش دارد.

رئیس ستاد انتخاباتی روحانی تاکید کرد که وجود یک دولت مقتدر می‌تواند از اضمحلال یک نظام جلوگیری کند

شریعتمداری در ادامه خاطر نشان کرد: در آخر دولت آقای خاتمی یک اشتباه استراتژیک در حوزه تفکری ما صورت گرفت که البته از آن درس گرفتیم و باعث شد که امروز همه به صحنه بیاییم. در آن وقت چند نفر از حوزه تفکری ما وارد عرصه انتخابات شدند که باعث شد آرا تقسیم شود و اقلیتی که رای اش کمتر بود به قدرت برسد و حاصل آن تفکر اشتباه دولت های نهم و دهم بود.

وزیر بازرگانی دولت خاتمی اضافه کرد: در آخرهای دولت آقای خاتمی با اطلاعات غلطی که منافقین کور دل دادند مسئله هسته ای باعث دشمنی با ما شد که در آن وقت با عقل و تدبیر این کار مدیریت شد ولی در دولت احمدی نژاد به حرف خردمندان گوش نکردند و در نتیجه پرونده کشور عزیزمان ایران به شورای امنیت رفت و در ذیل فصل هفت منشور شرکت ملل قرار گرفت.

وی با بیان اینکه در آن دوران عزت ملت کشور عزیزمان ایران به ذلت تبدیل شد، ادامه داد: جهت انتقال وجه بازرگانان پول را در جوراب خود و یا در کیف هایشان جاسازی می کردند. اخراج دانشجویان از دانشگاه های خارجی، بلوکه شدن پول های ایران، تعطیلی کارخانه ها به خاطر نبود قطعات، بحران واردات دارو و … بخشی از اتفاقات آن وقت هست. مجموعه صادرات نفت ما به تدریج با تحریم کم می شد و به یک میلیون و ۱۰۰ هزار بشکه رسید.

دولت مقتدر از اضمحلال نظام جلوگیری می‌کند / شریعتمداری

شریعت مداری اضافه کرد: می گفتند تحریم را دور می زنیم ولی همین کار باعث می شد که دیگران کلاه سرمان بگذارند. ما باید حافظه تاریخی خود را زنده نگه داریم. تورم ۴۶ درصدی رشد منفی اقتصادی در دو سال متوالی و بهم خوردن ثبات در بازار حاصل آن اشتباه هست. مدیر جمهور پا به دانشگاه می نگذاشتند شانزده آذر تعطیل بود. اساتید به عنوانین متفاوت بازنشسته و دانشجوها ستاره دار می شدند و در آموزش و پرورش به خاطر اعتراضات صنفی جهت معلمان محدودیت ایجاد می کردند.

وی خاطر نشان کرد: کشتی ها امکان حرکت نداشتند و با پرچم کشورهای دیگر تردد می کردیم و پول هنگفتی جهت این کار می دادیم. هیچ شرکت بیمه ای کشتی های ما را بیمه نمی کرد. وزیر خارجه ما در فرودگاه ها معطل می کردند و حتی بعضی کشورهای آفریقایی که به آن ها کمک بلاعوض می دادیم این کمک را از ما قبول نمی کردند آیا که می ترسیدند اروپایی ها و آمریکایی ها برایشان مسئله ایجاد کنند.

رئیس ستاد انتخاباتی روحانی تاکید کرد که وجود یک دولت مقتدر می‌تواند از اضمحلال یک نظام جلوگیری کند

رئیس ستاد انتخاباتی روحانی افزود: امام (ره) باعث شد که هر چهار سال یکبار رای بدهیم و با همه زرنگی هایی که به خرج می دهیم پای صندوق ها، رای بدهیم و در اتاق شیشه ای زندگی کنیم. خدا رحمت کند مرحوم حسن حبیبی که باعث شد امکان نداشته باشد چیزی را از مردم مخفی کنیم و خدا رحمت مرحوم هاشمی را که اتفاقات سال ۹۲ را رقم زد.

وی ادامه داد: ما نفهمیدیم آقای هاشمی آیا وارد صحنه شد. در آن وقت من به آقای روحانی گفتم کاندیدا شود که به من گفت شرایط سخت است و کاندیدا نمی شود. ولی بعد آقای هاشمی و ناطق به اصرار به او گفتند که به صحنه بیاید. بعد از آن هم آقای هاشمی آمد و البته شورای نگهبان با آن تصمیم بزرگ و ارزشمند خود یکی از اساتید انقلاب ما را رد صلاحیت کرد و با رد صلاحیت هاشمی انگشت اشاره او به سمت آقای روحانی چرخید.

دولت مقتدر از اضمحلال نظام جلوگیری می‌کند / شریعتمداری

شریعت مداری اضافه کرد: در آن وقت اصلاح طلبان همه در صحنه پشت آقای عارف بودند ولی تصمیم خردورزانه بزرگ فرزانه ما آقای خاتمی باعث همراهی بی نظیر و ارزشمند آقای عارف با آقای روحانی و کنار رفتن او شد و صحنه ای به وجود آورد که روحانی کاندیدای جامعه غیر از اصولگراها شد و حضورش در مناظره ها و سابقه درخشانی که داشت باعث شد اتفاقات سال ۹۲ رقم بخورد.

وی با بیان اینکه ملت کشور عزیزمان ایران برجام را به آخر رساند عنوان کرد: اگر ملت ما در سال ۹۲ آن تصمیم را نگرفته بودند آینده محتوم امروز ما فنا بود. چه کسی می گوید که سهم قوه مجریه ۳۳ درصد است؟ رهبری در دولت های خاتمی، احمدی نژاد وروحانی حضور داشت ولی چیزی که عوض کردن کرد در دولت بود که ما از رفتن ذیل فصل هفت منشور شرکت ملل و تعطیلی همه بخش ها به آخر یافتن قطعنامه ها و آرامش و ثبات اقتصادی رسیدیم.

شریعت مداری همچنین اظهار کرد: همراهی دولت وملت مهمترین دست مایه جهت پایین آوردن قیمت تورم بود. البته سیاست های اقتصادی دولت اثر داشت که باعث شد قیمت تورم طی سه سال در تمام دوران کاهنده باشد. عده ای از وضع رونق نیافته کامل اقتصادی صحبت می کنند. نمی شود رشد اقتصادی مثبت باشد ولی بگوییم رکود هست. البته به عنوان نمونه در مسکن رکود وجود دارد ولی در صنعت رونق بوده است.

وی ادامه داد: دولت بیش از سه هزار و ۵۰۰ واحد صنعتی نیمه فعال را فعال کرد و بیش از هشت هزار واحد صنعتی ایجاد شد که ۷۰۰ هزار شغل به وجود آمد. البته اینها کافی نیست ولی ما از قعر یک دره به کف رسیده ایم و حالا باید به سمت اوج بسازیم. قطار در مسیر صحیحی است و امروز باید سرعتش را زیاد کنیم. عده ای درخت را ازریشه بریده اند و حالا بخشی از آن سر بر آورده می گویند آیا میوه ندارد.

رئیس ستاد انتخابات روحانی با اشاره به پرسشها فرهنگیان گفت: ما حتما عقب ماندگی های تاریخی در آموزش و پرورش داریم. من همواره افسوس می خورم که آیا فرزند من هنگامی که به معلم اش نگاه می کند نباید آرزو کند که خودش معلم شود در حالی که معلمین ارزش بالایی دارد که از وزارت و صدارت مهم تر هست. ما به معلمی کمتر توجه کرده ایم. آقای روحانی در جلسه ای می گفت که پول هایی که در شرکت های متعدد فرهنگی هزینه می شود اگر از بین بردن شود و به آموزش و پرورش بیاید آن پرسشها فرهنگی هم درست می شود.

شریعت مداری در بخش دیگری از صحبت های خود یادآور شد: در سال ۹۱، ۸۰۰ میلیارد تومان گندم از کشاورزان خریداری شده است بود که اکنون به ۱۵ هزار میلیارد تومان رسیده هست. یا اتفاقات بسیار مهمی در بخش بهداشت و درمان به وجود آمد. اگر روزنامه کیهان با بزرگترین فونت هم بنویسد که این دولت کاری نکرده ما نباید باورمان شود و نباید به لکنت زبان از دولت دفاع کنیم. البته هنوز هم دغدغه هایی وجود دارد که باید حل شود.

وی در پاسخ به پرسش یکی از حضار که پرسید که دولت جهت معلمانی که به خاطر فعالیت صنفی در بند یا تبعید هستند، چه کارها مثبتی انجام داده و می دهد؟ تصریح کرد: قوه مجریه باید همه حمایت های قضایی مورد نیاز را از معلمانی که فعالیت های صنفی کرده اند انجام دهد. باید این پرسش هم بپرسید که اگر مردها رئیسی یا قالیباف مدیر جمهور باشند آیا تعداد زندانی ها و تبعیدی ها کم می شود یا زیاد؟

رئیس ستاد انتخابات روحانی در آخر بیان کرد: ما آمده ایم گزینش اصلح کنیم. صحنه هم کاملا روشن و واضح هست. باید فکر کنیم که اگر تصمیم سال ۹۲ را برگردانیم وضع ما چه خواهد شد. شما معلمان حافظان صندوقهای رای هستید و امیدواریم اتفاقات در سی اردیبهشت با خوش حالی همراه باشد.

واژه های کلیدی: ایران | اقتصادی | حسن روحانی | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs

بدون دیدگاه

دیدگاه شما

نظر شما: